1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Merak Ettikleriniz

 • Binaların deprem, rüzgar, yangın dayanımı nasıldır?

Taşıyıcı sistem çelik ağırlığı, projeye göre 30-50 kg/m2 ağırlıkta olup, beton taşıyıcıların 1/10 u ağırlığa sahiptir. Deprem ve fırtınalarda binaya gelen yanal, dinamik yükler ağır kütleleri çok daha kuvvetli etkilemektedir. Hafif olan bu sistem ise çok az etkilemekte ve esnek olan hafif çelik profiller darbeleri absorbe etmektedir. Amerika, Avusturalya, Avrupa ülkelerinde 50 yıldan daha uzun süredir kullanılan bu sistemin güvenilirliği, geçen sürede test edilmiş ve kanıtlanmıştır. Deprem ve rüzgara karşı Türk deprem şartnamesi ve uluslararası şartnamelere uygun olarak tasarlanmakta ve üretilmektedir. Duvar ve tavan izolasyonunda ve yüzey kaplamasında kullandığımız taş yünü ve fibercement kesinlikle yanmayan malzemeler olup, çok yüksek yangın dayanımı sağlamaktadırlar.

 • Bina yapımında hiç bir şekilde beton kullanmıyor musunuz?

Bu yapı sisteminde klasik betonu yalnızca toprak altı seviyesinde temel ve bodrum katlar için kullanıyoruz. Binaların ara katlarında, özel hafif bir beton kullanmaktayız. Klasik betonun m3 ağırlığı 2450 kg civarında olup, bizim kullandığımız arakat betonunun m3 ağırlığı 700 kg’dır.

 • Hafif çelik binaların ekonomik ömrü kaç yıldır?

Hafif çelik yapılar, betonarme binalarda olduğu gibi 40-50 yıl ekonomik ömür gözönünde bulundurularak tasarlanmış olup, tüm parçalar vidalı sökülebilir ve değiştirilebilir olduğundan gerektiği durumlarda bakım yapılarak ekonomik ömrü dahada uzatılabilir.

 • Binaların ısıtılması betonarme binalara göre ne kadar ekonomiktir?

Binanın kurulacağı bölgenin iklim şartlarına uygun hesaplama yapılarak, kullanılan taş yününün yoğunluğu ve kalınlığı arttırılarak, bir m2 alanın bir kış sezonu boyunca 2,5 lt mazot ile ısıtılması mümkün olmaktadır. Örneğin 200 m2 lik bir yapının yakıt tüketimi 6 aylık kış döneminde 500 lt civarında olmaktadır.

 • Bina modelleri ve mimari planları standart uygulamalar dışında olabilir mi?

Mevcut web sitemizde bulunan modeller haricinde, farklı modellerimiz de mevcuttur. Bireysel uygulamalar haricinde, site şeklindeki projelerde özel çalışmalar yapılmaktadır veya müşterinin çizdirmiş olduğu bir projeyi de uygulamaktayız.

 • Beğendiğimiz evi çelik iskelet şeklinde alabilir miyim?

Web sitemizde belirttiğimiz 1- Anahtar Teslimi, 2- Dıştan bitmiş kaba teslim şeklinde teslim alabilirsiniz. Çelik sistemin iç ve dış kaplamaları özel eğitim almış bayilerimiz tarafından yapılmaktadır. Su ve ısı yalıtımı konusunda, taşıyıcı iskeletin sağlamlığı ve dayanımı, kullanılan kaplama ve tesisat malzemeleri konusunda belli bir kalite politikası uygulamakta olduğumuzdan, bireysel binaları en az dıştan bitmiş kaba teslim ediyoruz. Toplu üretimlerde sözleşmeye göre anahtar teslimi yapmaktayız.

 • Binamın içini istediğim gibi dekore ettirebilir miyim?

Bizim tercihimiz her ev sahibinin zevkine uygun iç dizaynı kendisinin tasarlamasıdır. Bu nedenle, bayilerimiz iç mimari tasarımı, boya, seramik, zemin kaplamaları konusunda hizmet vermektedirler.

 • Bina ruhsat ve resmi işlemlerini siz yapıyor musunuz?

Standart projelerden birisini seçip sipariş ettiyseniz, size mimari ve statik projenizi veriyoruz. Resmi prosedür yöresel imkanlarla daha pratik çözümlendiğinden, bu hizmeti bölgenizdeki bayimiz ve anlaşmalı mühendislik firmaları ile bedeli karşılığı sizin için yaptırıyoruz.

 • Bina zemin hazırlığı ve temel betonunu müşteri kendisi mi yaptırıyor?

Binanın kurulacağı arazi ve zemin yapısı mühendislerimiz tarafından incelendikten sonra, uygun olan yapım şekli konusunda danışmanlık hizmeti verilerek müşteri tarafından yapılabildiği gibi, tamamı bayilerimiz tarafından da yapılmaktadır. Temel maliyetinin net olarak hesaplanabilmesi için, arazi eğim durumu, zemin mukavemeti analizlerinin yapılması gerekmektedir.

 • Bina maliyetleri ne seviyede, betonarme binalara göre çelik binaların pahalı olduğu doğru mudur?

Kesinlikle yanlış bir kanıdır, çelik binalar hassas hesaplamalar ve hassas bir üretim tesisinde sağlıklı olarak yapılırsa, optimum malzeme ihtiyacı belirlenir ve ekonomik olur. Geçmişte genellikle yetersiz kontrol ve hassasiyet gösterilmeden yapılan betonarme binalar çok ucuza mal edilmekteydi fakat bu binaların büyük çoğunluğu bugün kullanılmaz hale gelmiştir. Bu sistem, sekiz şiddetine dayanacak en uygun hesaplamalarla ve kaliteli üretilmiş bir betonarme yapıdan çok daha ekonomiktir. Çelik sistem maliyeti konusunda hiç bir taviz vermeksizin, üzerine kaplanacak ince inşaat ve dekorasyon malzeme maliyetleri, binaların genel maliyetlerini değiştirmektedir. Genel kanıların tersine bu sistem pahalı bir sistem değildir.
( Bakınız: Web sitemizde Neden Çelik Sayfası )

 • Bu sistemle apartman yapılabilir mi?

Evet, web sitemizde apartmanlar seçeneği de mevcuttur. 4 kata kadar hafif çelik, 4 kattan sonra 12 kata kadar hadde çelikle birlikte kompozit yapılar üretilebilmektedir.

 • Hafif çelik yapı sistemi konutlar haricinde de kullanılıyor mu?

Showroom, ticari yapılar, depolar, sanayi yapılarında da kullanılmaktadır. 24 mt açıklık geçen standart makaslarımız mevcut olup, projeye göre farklı hesaplamalarda yapılmaktadır. Seri üretim çatı makası ve döşeme kirişileri, iç ve dış bölme duvarları üretimi, istenilen ebatlarda yapılabilmektedir.

 • Standart projelerinizde alt ve üst m2 limiti nedir?

En küçük modelimiz 60 m2 dir ve temelsiz olarak kamyon üzeri sevk edilebilir. En büyük model sınırı yoktur, 600-800 m2 kullanım alanlı, malikane statüsünde projelerimizde mevcuttur. Evinizin büyüklüğü tamamen size bırakılmıştır.

 • Bina montajı ne kadar sürüyor?

Resmi işlemlerin bitiminde, tek katlı modeller 45 günde, 2 ve 3 katlı bodeller 90 günde teslim edilmektedir. Seri üretimlerde teslim süreleri miktara göre çok daha kısa olabilir.

 • Evimin oda bölmelerinde daha sonra değişiklik yapabilir miyim?

Firmamız kontrolunda, taşıyıcı olmayan ara duvarların yerlerini değiştirebilir, daha fazla bölme yapılabilir,yatay olarak binanızı büyütebilirsiniz.

 • Elektrik ve su boruları duvarların içindemi yoksa yüzeyinde mi döşeniyor?

Tesisat boruları, konteyner şeklinde yapılan binalarda, genellikle dışardan döşenmektedir. Bizim sistemimizde elektrik, kalorifer, su tesisatları eksiz kablo ve borularla tamamen gizli duvar ve zemin panelleri arasında döşenmektedir.

 • Binamın üzerine kat çıkabilir miyim?

Siparişiniz esnasında 3 katlı bir binanın, sadece bir veya iki katını alabilirsiniz, fakat statik hesaplar, projeleriniz ve ruhsatınız 3 katlı bina için hazırlanacaktır. Çatı yerine su ve ısı izolasyonlu teras şeklinde arakat yapılır.

 • Standart üretimde binamın kapı, pencere dış cephe kaplamaları konusunda seçme şansım var mı?

Teslim şekillerinde belirtilen detaylar haricinde opsiyonel üretim seçenekleride mevcuttur, standart üretimde belirlenen malzemelerin dışına çıkılmaz sadece renk seçenekleri mevcuttur.

 • Hangi bölgelere hizmet veriyorsunuz?

Trakya, Marmara, Ege bölgesi, şu ana kadar hizmet bölgelerimiz olup, her gün yeni bayiliklerle bayi teşkilatımız Türkiye geneline ve Orta doğu ve Türki devletlerine genişlemektedir.